בית בשכונת רמת חן

תכנון ועיצוב: אורנה שלוש גורביץ
מוצרים: Anushka, כורסא Bumpy
צילום: עוזי פורת, רז רוגובסקי

בית ישן בן 65 שנה פינה את מקומו לטובת בית חדש, מרווח ומואר הפונה לגינה מוריקה. בני זוג שילדיהם עזבו את הקן אך מגיעים לעיתים קרובות להתארח, פנו לאורנה שלוש גורביץ על מנת לתכנן ולעצב את הבית החדש. היא מיקמה את כל הפונקציות העיקריות במפלס אחד, שגודלו 130 מ״ר, כך שההתנהלות היומיומית בבית אינה תלויה בגרמי מדרגות. כדי להעצים את תחושת המרחב בחלל הציבורי, תוכננו תקרה גבוהה במיוחד המתנשאת לגובה של 6.5 מטר וחלונות גדולים במיוחד המשקפים את הגינה ואת השמים. גובה התקרה אפשר לבנות קומת גלריה מעל האגף הפרטי, המשמשת לאירוח. 

הבית עוצב בסגנון מודרני וחם כאשר הגינה היא חלק בלתי נפרד מחוויית החלל. הקירות ותקרת העץ הלבנה מהווים רקע נעים ונקי לחללים ונבחר ריצוף בגוון אפור. לצד גופי תאורה ואלמנטים קבועים בגווני שחור, לבן ואפור, נבחרו רהיטים רכים, שטיחים אתניים ותמונות שמוסיפים צבע, טקסטורה וחום לחלל. כמחווה לבית הישן שעמד על שטח המגרש, שופצו שני תריסי עץ ישנים ושולבו כדלתות מעבר ליחידת הדיור.

הרהיטים שנבחרו מודרניים ובעלי קו נקי ויחד עם זאת מוסיפים לחלל קריצה ועניין בזכות פרטים מוקפדים. בסלון הוצבו שתי ספות רחבות ומפנקות בשני גווני אפור, האחת מדגם Mirage והשנייה מדגם Magali. לצידן שתי כורסאות Bumpy קלילות שרופדו בגוון תכול. במרכז ניצב שולחן סלוני מדגם Natur המורכב מפלטה דקיקה בגוון שחור הנשענת על רגלי עץ רחבות ובעלות נוכחות. עבור פינת האוכל, שתוכננה במקביל למטבח הפתוח, נבחר שולחן Quadro עם פלטת עץ ורגליים מושחרות וסביבו כיסאות מדגם Quo בגוונים שונים.